Čertovská besídka MŠ 2017

Čertovská besídka

Přípravu besídky jsme pojali jako hru na čertíky. Tomuto tématu jsme se věnovali skoro celý měsíc. Hráli jsme pohybové hry, kreslili a vyráběli čerty, procvičovali si mluvidla při čertím blekotání a vyplazování jazyků, učili se ovládat dynamiku hlasu. Zpívali jsme písničky o čertech, hráli si na čertovskou svatbu, dramatizovali pohádku Čert a Káča. Hledali jsme slova začínající hláskou č jako čert, vymýšleli čertovská jména, z knihy Čertovské pohádky jsme se dozvěděli, jak vzniklo peklo a seznámili se s obrázky Karla Franty, snad nejznámějšího ilustrátora čertů. Zavítali jsme i do pekla v DDM Telč.

Veškeré snažení jsme zúročili ve čtvrtek 7. 12. 2017. Děti z obou tříd přišly v červenočerném oblečení, nasadiliy si rohy, připevnily čertí ocasy a rej mohl začít.

Protože celá příprava vystoupení probíhala hravou formou, děti se na nacvičování těšily a to se projevilo na jejich přirozenosti před publikem.

Na závěr nás navštívil Mikuláš s čertem a andělem, děti podaroval balíčkem s dobrotami a metličkou na neposlušné sedýnky. Protože všichni slibovali, že budou hodní, metlička snad nebude potřeba.

Helena Jonová

Foto zde.