Čertovský týden v MŠ

Čertovský týden v mateřské škole

Celý týden se děti těšily na návštěvu Mikuláše s doprovodem, který je každoročně přichází obdarovat. Čekání jsme si zpestřili čertovskými aktivitami. Na čertíky jsme si hráli v tělocvičně, zpívali si o nich, četli pohádky, prohlíželi knižní ilustrace a vyráběli si je z různého materiálu. Vyvrcholením čertovského týdne byl výlet do Telče. Využili jsme nabídku DDM navštívit program „Čertování“, který každoročně připravují pro školky a školy z okolí.

Již v průjezdu nás uvítalo šero, tajemné zvuky a lehký dým. Jak jsme později zjistili, vše se linulo přímo ze sklepení, kde sedává na svém trůnu sám Lucifer. Po odložení svršků jsme se vydali prozkoumat všechny části pekla.

V první místnosti, která vypadala jako pravé čertovské doupě, byla pro děti připravena vědomostní soutěž o čertech. Děti si chodily pro otázky, které ležely vedle spícího čerta. Vyžadovalo to velkou odvahu a ne všechny si na takový úkol troufly.

Poté jsme se přesunuli do tanečního sálu, kde se děti rozdělily do čtyř skupin. Soutěžily mezi sebou v nošení a sbírání brambor, házení pytle pod kotel, hrály pohybové hry a tančily. Dlouhým látkovým tunelem se pak proplížily do herny. Zde si za vydatné pomoci čertic vyrobily svého čertíka z borové šišky a polystyrenové kuličky.

Na závěr jsme si prohlédli nejdůležitější část pekla ve sklepení, kde na děti dolehla pekelná atmosféra nejvíc. Přestože měly chvilkami srdíčko sevřené, všechny děti byly statečné a dopoledne si náramně užily.

Helena Jonová

Foto zde.

dscn1671