Co nás v zimě zahřeje?

V rámci projektu „Co nás v zimě zahřeje?“ jsme ve čtvrtek 28. 1. 2021 navštívili Ovčí farmu Papírna.

Seznámili jsme se zde s chovem a způsobem života plemene Oxford Down. Děti si ovečky pohladily, nakrmily je a obzvláště jehňátka šla z náruče do náruče. Se synem majitelů si prošly všechny stroje potřebné pro přípravu sena ke krmení – od sečení trávy, obracení až po lisování a skladování balíků. Posezení v traktoru nevynechal nikdo.

Přestože panovalo pravé zimní počasí a celou dobu jsme trávili venku, nikdo si nenaříkal. Zahřál nás teplý čaj, který jsme dostali s nadýchaným perníkem.

Kromě oveček a dalších zvířátek z venkovského dvorku si děti užily i zimní radovánky na sněhu.

Děkujeme paní Markétě Pízové za milé přijetí a ochotu, s kterou se nám věnovala.

Helena Jonová