Čtenářské dílny

Setkávání nad knihami provází náš školní život už několik let. Děti čtou, půjčují si knihy v naší knihovně, chodí i do mrákotínské knihovny a zdá se, že mnohé přijaly čtení jako přirozenou součást denních aktivit.

Do dílniček nechodí jen ty nejstarší děti. V poslední době se často hlásí i druháci, kteří vlastně čtení a radost z něj teprve objevují. A ono je to znát! Nejenže rychleji zvládají samotnou techniku čtení, ale mnohem snáz si poradí s texty v prvouce a dokonce i v matematice jsou pro čtenáře slovní úlohy mnohem schůdnější!

Pro mě je velkým potěšením vidět děti o přestávce zavrtané v barevných sedacích pytlech na chodbě a zahloubané do knih. Potom ani nevadí, když si nevšimnou zvonění na hodinu.