Den se zvířátky!

Při splnění nařízených hygienických opatření jsme uspořádali dopoledne se zvířátky.

Děti, ač jim to rodiče nevěřili, měly dovoleno přinést do školky svého domácího mazlíčka. Samozřejmě v kleci a za předpokladu, že není ostatním dětem nebezpečné. Sešla se nám tak minizoo – osmáci, andulky, agama, zakrslý králík, morče, pes paní školnice a akvarijní rybička. Tuto společnost obohatila ještě suchozemská želva a trojnohá kočka. Obě přinesla p. MVDr. Alena Bínová. Pozvali jsme ji, aby dětem popovídala o své práci, a jsme moc rádi, že nám vyšla vstříc.

Děti se dozvěděly řadu zajímavostí ze života zvířat a dostaly cenné rady, jak se o své miláčky starat, aby se jim dobře dařilo. Uvědomily si, co obnáší péče o domácího mazlíčka, jak se na jeho příchod domů připravit a co vše je nutné zvážit před jeho pořízením.

Největším zážitkem však byl bezprostřední kontakt s jednotlivými zvířátky. Snad i ona to zvládla bez většího otřesu, protože přes natažené ruce dětí  nebylo možné pozorovat jejich reakci.

Helena Jonová