Děti čtou dětem

Děti čtou dětem

Z naší školy se postupem času stává škola čtenářů. Svědčí o tom záznamy o půjčených knihách ve školní knihovně a množství titulů, které si děti objednávají z katalogů. A je to dobře. Vždyť dítě, které čte, se lépe učí! A abychom využili nadšení a čtenářských dovedností čtvrťáků, pustili jsme se do dlouhodobého projektu Děti čtou dětem. Máme za sebou první zkušenost. S knihou o Rákosníčkovi jsme se představili v MŠ, u Ptáčků i u Berušek. Velcí čtenáři uchopili svou roli velmi zodpovědně, text si připravili a pro mě už zbyla jenom radost je poslouchat a sledovat, jak si čtení užívají, jak se snaží, aby četli nahlas, krásně a bez chyb. A bylo milé, že ti malí školkáčci opravdu poslouchali a věřím, že i pro ně to byl příjemný zážitek.

Každopádně čtvrťáci byli nadšení a hned začali plánovat, kdy se do školky vrátí a co budou číst.

 

Mgr. Marcela Hillayová

 

 

 

 

 

Pustili jsme se do první kapitoly dlouhodobého projektu Děti čtou dětem.