Učíme se navzájem

Vyjmenovaná slova jsou nejen postrachem pro žáky 3. ročníku, ale mohou být i výzvou. Zvlášť, když se na scéně objeví ptakopysk podivný. Třeťáci dostali do rukou encyklopedický text o tomto tvorovi a měli za úkol, po soustředěném přečtení, informovat o získaných poznatcích své kolegy prváky. S cílem naučit svého mladšího spolužáka něco nového, zajímavého. Některým dvojicím se dařilo velmi dobře, některým se naopak nepodařilo k cíli dojít. Třeťáci v rolích učitelů ale rozhodně nezklamali. Byli však překvapení, jak je těžké někoho něco naučit. A naopak prváci překvapili velmi, protože si ledacos zapamatovali a já věřím, že ptakopysk je ve třetí třídě už nezaskočí. Nejen gramaticky, ale ani jako tvor podivný.