EDUGARD

Zapojili jsme se do soutěže PĚSTUJ, ZKOUMEJ, VYPRÁVĚJ v rámci česko-rakouského projektu EDUGARD – Zahradní pedagogika. Vybrali jsme si téma – Pokusy na zahradě. A to ve dvou kategoriích – v rámci základní školy v pracovních činnostech a v rámci školní družiny.

Česko – rakouská komise dne 26. 6. 2018 vyhodnotila náš projekt jako úspěšný. Tímto jsme získali pobytový či jednodenní výukový program pro celý kolektiv žáků školy ve školním roce 2018/2019 na některém z pracovišť v rámci České republiky.

Po domluvě s organizátorem naplánujeme akci pravděpodobně v ekocentru Chaloupky v Kněžicích, nedaleko Třebíče.

Zapojení do soutěže však nemělo jen tento výstup – získáni bezplatného výukového pobytu. Hlavní smysl spočívá především v zapojení dětí do zahradních prací, pochopení zákonitostí pěstebních postupů a důležitosti ochrany přírody. A samozřejmě jako bonus získat produkty – jahody, hrášek, špenát, ředkvičky, bylinky a možná i kedlubny. Všichni jsme se naučili něco nové, co v příštích letech využijeme.