EDUGARD

Přihlásili jsme se do projektu EDUGARD – „Pěstuj, zkoumej, vyprávěj!“, abychom zužitkovali zkušenosti s našimi záhonky a případně získali další vědomosti z oblasti pěstování. Vybrali jsme si téma Pokusy na zahradě – „Learning by doing – učení se praxí“.

Prvním pokusem o alternativní pěstování jsou brambory zasazené, nebo spíš uložené, ve slámě. Podle dostupných informací bychom mohli dosáhnout slušných výsledků, tak uvidíme, jakou sklizeň si odneseme. Další netradiční pěstební způsob jsou kaskádové květináče, které žáci osadili sazeničkami bylinek. Těm se jistě bude dobře dařit, když je budou děti pravidelně zalévat.

Taky ve vyvýšených záhoncích našly své místo brambory, abychom mohli porovnat, jaký vliv na růst má prostředí, ve kterém jsou zasazeny. Dále je nutný hrášek, mrkev, ředkvičky – aby bylo co do pusy. A na chleba či do salátu – řeřicha, kopr a petrželka.

Největší zájem je vždy o jahody, které zabírají celý jeden truhlík A ještě macešky, pro krásu a pro radost.

Děkuji kolegyním za kreativitu a celkový přístup k projektu. Nejen že vymyslely a postupně realizují zajímavé nápady, ale dokáží nadchnout i děti, které aktivně se vším pomáhají.

Foto zde.