Informace o kroužcích v ZŠ Mrákotín školní rok 2018/2019

Kroužky v ZŠ Mrákotín 2018/2019

KOLOTOČ je pro děti, které potřebují někde něco dotáhnout, doladit, procvičit. Nebo pro ty, kteří chtějí dosáhnout na lepší výsledky, třeba na samé jedničky. V KOLOTOČI se bude všechno točit kolem matematiky a češtiny, a když bude potřeba, dotrénuje se cokoliv jiného.

ANGLICKÝ KLUB je pro žáky 3. a 4. ročníku. Je to prostor pro netradiční aktivity, které se ve výuce nestihnou uplatnit, ale to, co se tady naučíme, rozhodně ve výuce použijeme. A nejen ve výuce, ale především v běžném životě. Čekají nás různé rituály, pro každého účastníka klubu je připraveno předplatné (zaplacené) anglického časopisu, který každý měsíc přinese řadu zajímavostí. Budeme se učit nové písničky, hrát hry i divadlo. K dispozici máme, nově, 12 notebooků a během září budeme mít ve škole WiFi, což nám poskytne obrovský prostor pro další aktivity.

ČTENÁŘSKÁ DÍLNA je pro žáky 2., 3. a 4. ročníku. Čtenářství je jedním z hlavních směrů, který v naší škole sledujeme. Tady budou děti hlavně číst, mluvit o knihách, sdílet svoje čtenářské zážitky, postřehy, pocity. Také je čekají filmové zážitky, protože filmy často vznikají na základě knižních předloh. Budou se seznamovat s různými literárními styly a samozřejmě si zkusí i něco sami napsat. Věřím, že dojde i na divadelní počiny. A to vše za podpory ICT techniky – 12 notebooků a WiFi. 

RYBÁŘSKÝ KROUŽEK letos bude od 3. 10. 2018 pod vedením pana Petra Choutky a je otevřen pro současné žáky naší školy i pro ty, kteří už od nás odešli. Bude bývat každou středu od 14:30.