Jablka v kuchyni

Podzim s sebou přináší celou řadu plodin, které je potřeba sklidit a hlavně zpracovat. Ve školní družině jsme vsadili na jablka . A samozřejmě jsme nezapomněli ani na zeleninu, i když ta tentokrát hlavní roli nehrála.

Vyzbrojeni škrabkami, noži, struhadly, miskami a prkýnky jsme se vrhli na hromadu jablek všech možných odrůd a připravili jsme je do hrnce tak, abychom mohli uvařit jablečnou přesnídávku. Nikdo se nepořezal, což dokazuje, že nám kuchařské práce nejsou úplně cizí.

Zatímco se jablka vařila a dusila v kuchňce, byl prostor i pro zeleninové „skřítky“. Ti ovšem neměli dlouhého žití, protože nakrájená zelenina patří obratem do bříška.

Finále však vonělo z kuchyňky, jen jsme museli počkat, až přesnídávka vychladne. Ze skleniček zmizela obratem! Mňam!

Jitka Dvorská