Jak funguje lidské tělo

Návštěva pana doktora Šuťaka ve škole byla pro nás pro všechny velkým zážitkem. Není běžné, abychom měli ve škole sonograf a mohli tak nahlédnout dovnitř našich těl a na vlastní oči vidět, jak pracuje srdce, jak v těle proudí žílami a tepnami krev, kde jsou umístěná játra a schované ledviny.  V rámci prezentace jsme si prohlédli operační sál, naučili se některá nová slova – například anesteziolog, taky jsme viděli rentgenové snímky polámaných kostí a jak je umějí lékaři dát zase do původního stavu.

S velkým údivem jsem sledovala, kolik toho děti o svém těle vědí a jak rozumně dokážou formulovat své zkušenosti s nemocničním prostředím.

Děkuji moc panu doktorovi Šuťakovi, že si pro nás našel čas a připravil úžasné dopoledne. Jsem si jistá, že dětem spousta informací v hlavách zůstane a že se třeba budou méně bát, až přijde nutnost navštívit nemocnici.

Mgr. Marcela Hillayová