Jezdecký klub Malý Pěčín – ZŠ

V Jezdeckém klubu v Malém Pěčíně jsme byli už asi počtvrté a musím říct, že se tam máme čím dál lépe. Areál každý rok nabízí nové možnosti vyžití a nové zkušenosti s péčí o domácí zvířata, především o koně.

Počasí sice moc nespolupracovalo, ale i tak jsme měli bezvadný den – jezdili jsme na koni, pohladili jsme si třídenního poníčka Aslama, poklidili jsme stáje, nakrmili králíky, morčata, slepičky, ovečky a dokonce i malé prasátko. Došlo i na projížďky vozíkem taženým koňmi. Děti se uměly k práci postavit jedna radost a bylo vidět, že je to baví a těší je péče o zvířata. Nikomu se nic nestalo, všichni, včetně zvířat přežili bez úhony.

Při zpáteční cestě jsme ještě stihli obhlédnout rozhlednu na Oslednicích v Telči a potom honem do Mrákotína, protože už na nás čekal oběd.

Mgr. Marcela Hillayová