Komiksový workshop

Spisovatelka, scenáristka a lektorka paní Klára Smolíková  za námi přijela s programem  Jak se dělají komiksy?  V hravém workshopu pronikli žáci prostřednictvím skvělých pracovních listů do světa komiksů. Na vlastní kůži si vyzkoušeli, co tvorba komiksů obnáší, a zjistili, že to není vůbec snadná práce. Jednotlivým postavám dokreslovali obličeje podle zadaných emocí, vymýšleli dialogy či předváděli, jak mohou komiksoví hrdinové prostřednictvím mimiky a gest vyjádřit smutek nebo radost. Určitě to bylo něco zcela nového a bezpochyby zajímavého!

Z nabídky knih paní Kláry Smolíkové jsme do školní knihovny vybrali asi 10 titulů a už se na ně stojí pomalu fronta potenciálních čtenářů!

A také je potřeba poděkovat organizátorkám workshopu – paní Markétě Tiché a Míše Vychytilové z MAS Telčsko, které nám už mnohokrát zprostředkovaly podobné aktivity.

Mgr. Marcela Hillayová

Foto zde: