Komiksový workshop

Jedno čtvrteční dopoledne dětem zpříjemnil známý komiksový scénárista Daniel Vydra, který vytvářel scénáře pro časopis Pojď si hrát, připravoval náměty pro časopisy Dikobraz, Sorry, Podvobraz, Hujer a také spolupracoval se studiem Profikomiks.

Děti se dozvěděly, jak se komiks vlastně vytváří nebo co je to třeba taková karikatura. Všichni také zalovili v paměti a zavzpomínali, jaké komiksové hrdiny znají. Přes Fifinku, Myšpulína a jejich parťáky jsme se dostali až k Marvelu, který mezi dětmi vládne. Spider-Mana a Iron Mana prostě znají všichni.

Nejzáživnější částí však byla vlastní tvorba, kdy děti měly různé rozpracované komiksové příběhy dokončovat. Bubliny některých postav se plnily opravdu kreativním a vtipným textem. 😊 Na závěr se ta nejpovedenější díla zahrála jako scénka. Pobavili se opravdu všichni!

Nutno opět poděkovat MAS Telčsko, konkrétně paní Markétě Tiché a paní Michaele Vychytilové, které neúnavně vyhledávají a organizují pro školy v našem mikroregionu úžasné aktivity. Moc si jejich práce vážíme.

Mgr. Veronika Pulkrábová