Kuchyňka poprvé

Školní kuchyňka byla pokřtěna! V premiéře sem nastoupili všichni ti, kteří se přihlásili do Čtenářských dílen. Zní to zvláštně, že čtenáři zamířili do kuchyně, ale má to naprosto zřejmou logiku. Šlo totiž o pochopení posloupnosti pracovního postupu. Konkrétně přípravy vanilkového pudinku s ovocem. Vlastnímu vaření předcházela přípravná část – zajištění všech surovin – toho se ujala paní učitelka Vyhlídalová, potom následovala teoretická část – seznámení se s jednotlivými ingrediencemi, jejich výskytem, složením a případně dalším využitím. A finále patřilo samotnému vaření. Šlo to bezvadně, za chvíli vanilka voněla po celé škole a kuchtíci si pochutnávali na ještě teplém vanilkovém pudinku s ovocem, piškoty a dokonce s malým kopečkem šlehačky.

Bohužel na nikoho dalšího nezbylo. Příště budeme muset uvařit víc, aby mohly ochutnat i maminky, které si pro děti odpoledne přišly.