Mateřská škola v Malém Pěčíně

MŠ v Malém Pěčíně

Letošní výlet do Jockey Clubu Malý Pěčín se uskutečnil s mírným zpožděním až v září, ale o to s vydařenějším počasím. Sluníčko nás provázelo celým výletem. Cesta byla pro mnohé děti zajímavým zážitkem, neboť poprvé cestovaly vlakem nebo autobusem. Kvůli zpoždění autobusu jsme s dětmi zažily i adrenalinový okamžik, když jsme na přesun z autobusového na vlakové nádraží v Dačicích měly pouhé 4 minuty a musely jsme dobíhat.

Když jsme dorazily do areálu  JC Malý Pěčín, tak jsme se seznámily s prostředím. Dále se děti občerstvily, protože jim po cestě vyhládlo. Následně jsme navštívily zoo koutek, kde děti nakrmily prasátko Pepinu a kozičku Evičku. V koutku jsme viděly kočičku, slepičky, holoubky a morčátka. Následovalo seznámení s péčí o koníky, které si děti mohly vykartáčovat a hřebelcovat. Na těchto ponících se děti svezly, což byl pro ně nezapomenutelný zážitek. Před cestou domů se děti projely v kočáře a pohrály si na dětském hřišti. Dětem se výlet líbil a všechno vyšlo tak, jak mělo.