MŠ – Ptáčci na výletě v Telči

Výlet do Telče 4. 10. 2018

V minulém školním roce jsme v soutěži Land Art vyhráli volnou vstupenku na věž sv. Ducha a letos jsme se zapojili do soutěže „Divočina blízko nás“, která má dětem přiblížit krásy a divy přírody. V prvním kole jsme se dozvěděli něco nového o netopýrech. Ve čtvrtek 4. 10 2018 jsme oba prvky spojili a vydali se na objevnou výpravu do Telče.

Výstup na věž nebyl snadný, ale výhled na krásy Telče z ptačí perspektivy za slunného podzimního dne byl úchvatný. Prohlédli jsme si také hodinový stroj uvnitř věže.

Poté jsme se přesunuli zámeckým parkem do Muzea techniky. Děvčata zaujaly historické kočárky a pokojíčky pro panenky, pro kluky byly největším lákadlem motorky a auta. Nezpochybnitelný úspěch u všech mělo šmejdění v interiéru historického automobilu.

Musím naše děti pochválit. Poslouchaly, takže všechny náročné situace spojené s cestováním hromadnou dopravou i s lezením po příkrých schodech ve věži jsme zvládli bez sebemenší úhony. Výlet jsme si všichni náležitě užili, přestože netopýry jsme neobjevili.

Helena Jonová

Foto zde.