Mutišov – bylinková obec

Minulý školní rok se naše škola zapojila do soutěže  PĚSTUJ, ZKOUMEJ, VYPRÁVĚJ v rámci česko – rakouského projektu EDUGARD – Zahradní pedagogika. Vybrali jsme si „Pokusy na zahradě“. A to ve dvou kategoriích v rámci základní školy v pracovních činnostech a v rámci ŠD. Náš projekt byl vyhodnocen jako úspěšný a získali jsme za odměnu jednodenní výukový program v bylinkové obci Mutišov s koordinátorkou paní Janou Bochníčkovou. Na její zahradě se děti seznámily s různými bylinkami, s jejich léčivými účinky a použitím v kuchyni. Také si vyrobily výbornou tvarohovou pomazánku plnou bylinek a zázračného koření. Viděli jsme různé domečky a úkryty pro zvířátka např. hmyzí hotely, staré klátové a slaměné úly, ručně vyřezávaná krmítka. Po prohlídce celé bylinkové obce nás autobus dovezl zpět do školy. Výlet se nám vydařil a každý si odvezl nějaký malý dárek a poznání, že bez práce není nic.

Jitka Dvorská