Návštěva moštárny – MŠ

V pondělí 8. 11. 2021 jsme se opět po třech letech vypravili do Šicnerovy moštárny pana Marka z Krahulčí. Stihli jsme závěr sezóny na poslední chvíli.

Samotné exkurzi předcházela příprava. Ve třídě „Ptáčků“ děti zkoumaly rozkrojené jablko pod mikroskopem, zjišťovaly, zda plave, třídily jablka podle velikosti a barvy, prováděly početní operace s jablíčky, vyrobily si miniknihu o jablku nebo se naučily tančit mazurku na písničku Měla babka.

V Krahulčí pak děti viděly postup přípravy moštu od vážení a praní jablek, přes drcení, lisování až po sterilizaci jablečné šťávy a plnění do nahřátých lahví.

Nechyběla závěrečná ochutnávka a dostali jsme i výslužku do školky, takže si děti mošt náležitě užijí.

Velký dík patří majitelům moštárny, manželům Markovým, i jejich pomocníkům. Přestože jsme je zdrželi od práce, byli milí, vstřícní a pohostinní.

Helena Jonová