Po stopách vlků s vlkem

Ve středu 13. 10. nás navštívila Štěpánka Kadlecová, stopařka vlků z Krušných hor. Nepřijela sama, ale dovezla si svého vlčího kamaráda Nukilíčka. Jednalo se o plemeno československého vlčáka, které vzniklo zkřížením německého ovčáka a karpatského vlka.

Povídání o historii vlků a jejich chování vyslechly děti s nadšením. Ohlas sklidil i popis práce stopařky, během kterého jsme zjistili, jak přítomnost vlka v lese poznat a jakých stop si můžeme všímat. Nejvíce očekávaná část přišla až na konci celého programu – mazlení. Paní Kadlecová procházela s Nukilíčkem mezi žáky a ti se nadšeně tiskli k jeho vlčí srsti.

Po takovém zážitku chtěl vlka domů každý. Jeho chov je ovšem velmi náročný. Budeme se aspoň těšit třeba někdy na další návštěvu. Pac a pusu!

Mgr. Veronika Pulkrábová