Povídání s malířem

Povídání s malířem

Besedu s panem Pavlem Čechem, malířem, spisovatelem, ilustrátorem a tvůrcem komiksů pro nás zorganizovala paní Markéta Tichá v rámci projektu MAP Telčska.

Setkání to bylo velmi příjemné, vždyť s pravým malířem a spisovatelem se nepotkáváme každý den. Povídali jsme si o všem možném, vyslechli jsme řadu příběhů, viděli spoustu obrázků a dokonce jsme měli možnost poslechnout si autorské čtení.  Konkrétně knihu O zahradě, kterou Pavel Čech napsal i ilustroval.

Byla by velká škoda, kdybychom malíře nepožádali o nějaký obrázek – tak naši tabuli teď zdobí nefalšovaný indiánský náčelník. Určitě na nás bude dohlížet velmi dlouho, protože se nejspíš nenajde nikdo, kdo by tabuli chtěl smazat!

A ještě jeden úkol máme – porozhlédneme se po knihkupectvích a školní knihovnu o nějaké tituly od Pavla Čecha obohatíme. A až je budeme společně číst, tak si na tohle setkání jistě všichni vzpomeneme.

Mgr. Marcela Hillayová