Školní výlet 2019

Výlety jsou vždycky příležitostí k netradičním zážitkům. A stejně tak jsme ten letošní pojali. Bohužel s námi příliš nespolupracovalo počasí, ale děti byly i na jeho nepřízeň dobře připraveny.

Všechno klapalo podle plánu, což je obvykle první krok k úspěchu. V autobuse byli všichni moc hodní a což teprve na lodi, na hradě Veveří a ve vědeckém centru VIDA v Brně! Tam jsme se rozdělili do čtyř skupin a každá skupina absolvovala se svým lektorem vědeckou lekci obsahem přizpůsobenou věku. Ti nejmenší měli téma Když kámen promluví, prváčci se se svou průvodkyní ponořili do Života rostlin a ti nejstarší zažili dobrodružství ve společnosti mikroorganismů. A to na nás čekaly ještě desítky interaktivních exponátů!

Byl to náročný den, ale byl nabitý novými zkušenostmi, vědomostmi a pocity. A pro nás, učitelky, ještě bonus – ve vědeckém centru velmi chválili naše děti, nejen že jsou moc šikovné, ale především neuvěřitelně hodné.

Mgr. Marcela Hillayová