Školní výlet

Školní výlet je očekávanou akcí v závěru školního roku. Děti se těší, učitelé doufají, že se nikomu nic nestane. V naší škole se však těší i učitelky, protože vědí, že jedou s hodnými dětmi, které poslouchají, a tedy pravděpodobnost úrazu je minimální.

Itinerář výletu byl nabitý, ale podařilo se nám jej do puntíku splnit. Podle dodatečné ankety o „nej“ místo a zážitek zvítězila těsně loď Horácko a plavba po Dalešické přehradě před pobytem na mohelenských hadcových stepích a rozhlednou Babylon. Určitě ale v paměti zůstane i přechod přes hráz Vodní nádrž Dalešice, která je vysoká 100m a dlouhá 300m, pohled na chladící věže jaderné elektrárny Dukovany a závěrečná osvěžovací návštěva pivovaru v Dalešicích.

A až na jedno maličko odřené koleno dopadlo vše dobře a ve zdraví jsme se vrátili do Mrákotína. Výletem ovšem školní rok nekončí, ještě je před námi dost práce a povinností. Tak jsme snad do toho finále načerpali síly a chuť dotáhnout vše do zdárného konce.

Mgr. Marcela Hillayová

Foto zde.