Sport pro všechny – atletika v Třebíči

Atletická soutěž v Třebíči

Dne 20. května 2017 se v Třebíči konala soutěž v atletice. Soutěžily i naše děti z oddílu Sport pro všechny. Ráno nebylo moc vlídné, každou chvíli to vypadalo, že začne pořádně pršet. Naštěstí nepršelo, sice foukal studený vítr, ale naši mladí sportovci se zahřáli sportem.  Jako v celé republice i v Třebíči jsou objížďky a uzavírky. Dobře jsme dojeli na stadion TJ Spartak Třebíč.

První na řadě byl sprint v běhu na 50m, pak pokračovaly děti v dalších disciplínách ve skoku do dálky a v hodu kriketovým míčkem. Závěr soutěže patřil vytrvalostnímu běhu. Měla jsem obavy, jak tuto disciplínu zvládnou. Při tréninku na školním hřišti měli sportovci problémy vydržet běžet déle jak jednu minutu. Zvládli běh na jedničku, všichni doběhli do cíle. Dokonce při čekání na výsledky si někteří znova oběhli stadion na 400m. Letos nezískali žádnou medaili, ale když budeme trénovat, určitě příště nějakou získáme.

Po vyhlášení vítězů děti netrpělivě nasedaly do aut a těšily se na Aquapark, kde se „vyřádily“. Po bazénu se posilňovaly čerstvě upečenou pizzou a hurá domů.

A kdo soutěžil?  Z prvňáčků si okusili křest na soutěži Jolana Doleželová, Miloš Trojan, Lukáš Zettl, ze třeťáků Samuel Augustin, Honza Doležel a ze čtvrté třídy Markéta Trojanová a Eliška Zettlová.

Poděkování patří maminkám – paní Doleželové a Trojanové, které byly ochotny s dětmi jet na soutěž do Třebíče a věnovat se mladým sportovcům celou sobotu.

I . Vincencová

Foto zde.

P1100471