Světový den vody

SVĚTOVÝ DEN VODY

V rámci Světového dne vody se děti ze školy i ze školky účastnily projektového dopoledne s tématem voda. Program byl opravdu pestrý. Den byl zahájen procházkou k místnímu vodojemu, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o tom, jak vodojem funguje a k čemu vlastně slouží. Následně jsme se hromadně přemístili na okraj Mrákotína ke zdejší čističce vody. Děti měly možnost nahlédnout do samotné budovy čističky. Dozvěděly se, kam a jak voda musí téct a jak celé čištění vlastně probíhá a proč je důležité.

Vzhledem k tomu, že počasí bylo opravdu jarní, mohly se děti také pořádně proběhnout, vyřádit a užít si první pořádně sluneční den. Pro ty školní byl na závěr připraven program v podobě týmových soutěží.

Rozhodně to byl maximálně vydařený den, ze kterého si děti odnesly nejen spoustu nových informací. Především si totiž uvědomily důležitost vody a to, že její dostatek nemusí být vždycky a pro všechny samozřejmostí.

Mgr. Veronika Pulkrábová