Tanečky

Tanečky – taneční kroužek, který je zaměřen na lidové tance navštěvuje 16 dětí naší školy. Scházíme se v tělocvičně každou středu odpoledne. Věnujeme se zde především písničkám o řemeslech a povoláních. Text si vždy vysvětlíme, naučíme, a pak následuje nácvik tance. Při něm často volíme jednoduchou prostorovou variantu – tanec ve dvojici v kruhu.

Díky tomuto kroužku se děti zdokonalují v tempu písně, rytmu, podupech i tleskání.

Žáci již zvládají řezankový krok, otáčení samostatné i ve dvojici, poskočný krok. Také se učí polkový krok, který zatím nacvičuje každý sám. Malí tanečníci mají rádi rychlé a melodické písničky. Rytmus písně často doplňují hrou na dřívka. Jejich nejoblíbenější lidovou písničkou je „Dráteníček.“ Při této písni se děti pohybují ve čtveřici s poskoky a držením zkřižmo.

Žáci místní školy si v kroužku užijí spoustu legrace a navíc se dozvědí o zajímavých řemeslech našich předků i o jejich všední zábavě.

Mgr. Lenka Vyhlídalová

Foto zde.