Veselé zoubky

Již tradičně se i letošní prvňáčci účastnili preventivního programu “Vesele zoubky“, který probíhá pod záštitou DM drogerie. Žáci se dozvěděli, k čemu vlastně zoubky jsou, kolik jich máme a z jakých částí se skládají. Důraz byl kladen především na správnou ústní hygienu a čištění zubů.

Získané znalosti si žáci mohli procvičit ve veselých pracovních listech, aktivitách zaměřených na výběr vhodných potravin a skládáním mléčného chrupu z jednotlivých zubů. Jako dárek všichni prvňáčci získali dárkovou taštičku. V té mohli najít kartáček na zuby, zubní pastu, žvýkačky bez cukru a malé přesýpací hodiny. Vše pro čisté a hlavně “Vesele zoubky“.

Tematicky jsme nevybočili ani v hodině pracovních činností, kde jsme si vyrobili masku zubu.

Mgr. Veronika Pulkrábová