Výlet do HZS Telč – MŠ

Výlet do HZS Telč

7. 11. 2019

Na čtvrtek 7. 11. 2019 jsme si naplánovali výlet do Telče, kde jsme se chtěli blíže seznámit s prací profesionálních hasičů. Na cestu nám svítilo sluníčko, přestože datum by mohlo nabízet spíše zimní nečas.

Prohlédli jsme si celou telčskou stanici, vystoupali na věž, kde se suší hadice, vyzkoušeli si nasucho jízdu v záchranářském vodním člunu a dokonce se projeli po dvoře v zásahovém vozidle se sirénou a výstražnými světly.

Přijali jsme i pozvání od sousedních policistů a na vlastní kůži si vyzkoušeli pobyt ve vězeňské cele. Nikdo z dětí neměl chuť tam zůstat za zamčenými dveřmi.

Navíc jsme dostali plno dárků v podobě omalovánek, pracovních listů a reflexních pásků. Skvělé zážitky předčily naše možná očekávání. Všichni službu sloužící hasiči se nám plně věnovali, byli na děti milí a nebyla ani nouze o legraci.

Moc děkujeme za krásné dopoledne.

Helena Jonová