Výlet do Telče – MŠ Ptáčci, 8. 10. 2019

Hned v úvodu školního roku jsme zareagovali na nabídku MAS Mikroregionu Telčsko a zaslali naše výtvarné práce na téma Podzim očima dětí. Všechna dílka jsou vystavena ve vstupních prostorách ZUŠ Telč. Vypravili jsme se na výstavu, která potrvá do 18. 10. 2019. Mezi mnoha zdařilými obrázky jsme našli i ty naše.

Pak jsme zamířili do cukrárny, kde jsme si zpestřili výlet sladkým zákuskem a svačinkou od maminky, a vydali se na zámek.

Nejprve jsme se podívali do zámecké zahrady. Šimonkův tatínek nám připravil i pár mincí, abychom je mohli hodit do kašny. Splní se nám tak tajné přání. Uvidíme!

Pan průvodce byl velmi laskavý a milý, dětem srozumitelnou formou přiblížil historii zámku a jeho nejvýznamnější majitele Zachariáše z Hradce a jeho ženu Kateřinu. Viděli jsme taneční a rytířský sál, hodovní síň, černou kuchyni i lovecký salónek.

Děti byly moc hodné, poslušné a zvídavé. Ze zámku byly tak nadšené, že nedokázaly vybrat, co je nadchlo nejvíc. Prostě se jim líbilo všechno! Díky vstřícnosti zaměstnanců zámku v  Telči mají děti krásné zážitky.

Helena Jonová