Zimní olympijské hry ve školní družině

Z

V pátek  8.února se prostředí školního hřiště proměnilo v olympijský areál. Konala se zde Zimní olympiáda naší školní družiny. Zahájení proběhlo zapálením olympijského ohně, v našem případě děti dostaly prskavky. Sportovci byli rozděleni do dvou družstev a měli za úkol, co nejlépe zdolat několik disciplín např. běh okolo kužele, házení sněhových koulí do koše, přeprava kamaráda na bobech, dopravení míčku do branky, lezení po čtyřech s pomocí lyží atd.

Všichni olympionici bojovali fair play a s nasazením všech sil. Za odměnu dostali malou sladkost. Po ukončení her se děti věnovaly zimním radovánkám na lopatách, na bobech, ale i na netradičním vozítku zapůjčeném od Doleželů – plechová vanička se sedátkem připevněná na lyžích. Na tomto pekelném stroji ujely děti nejdelší vzdálenost z kopce.

Myslím, že jsme si užili spoustu zábavy a krásného počasí.

Sláva vítězům, čest poraženým!!!

Jak se říká: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“

Jitka Dvorská